Zaburzenia psychiczne i nerwica

Cyklotymia jest określana, jak małe zaburzenie psychiczne, określane też jako stan depresyjny, który jednak zwyczajnie nie wymaga leczenie farmakologicznego. Cyklotymia często porównywalna jest do dystymii, jednak oba schorzenia psychicznie dość znacznie się z siebie różnią.

Zaburzenie psychiczne W poniższym artykule skupimy się na określonym zaprezentowaniu, czym jest wprowadzona anomalia psychiczna. Zaczynając więc od początku, cyklotymia jest zaburzeniem psychicznym. Może być elementem zmierzającym do stworzenia choroby afektywnej dwubiegunowej. Jej wykrycie jest możliwe zazwyczaj w głównej i trzeciej części bycia człowieka, miesza się zazwyczaj z nadużywaniem alkoholu oraz doprowadza do wielkiej destabilizacji w życiu społecznym.

Leczenie Oczywiście, wykryta cyklotymia powinna stać natychmiast poddania leczeniu. Jednak, jak wspomniano wcześniej, nie będzie ostatnie stricte leczenie farmakologiczne, odpowiednie do środka leczenia depresji, bowiem podawane preparaty będą tworzyły często zadanie stabilizujące nastrój, a dopełnieniem leczenia będzie psychoterapia.

Fazy Zachorowanie na cyklotymię wyróżnia się uciążliwymi zmianami nastroju. Można ją rozdzielić na dwie fazy:

Faza subdepresji, na którą wznoszą się: abulia, czyli problem z podejmowaniem decyzji, apatia, spadek libido oraz permanentne zmęczenie i motywy z uwagą, zaburzenia łaknienia, bezsenność, ciągłe poczucie pustki, smutku i braku wsparcia, nieumiejętność odczuwania przyjemności, zaniedbywanie się, brak energii, pesymistyczne spraw i wycofanie społeczne. Faza hipomanii, czyli dobry stan, wesołość, euforia, wysoka samoocena i pewność siebie, wzmożony popęd seksualny, pobudzenie psychoruchowe i zmniejszone zapotrzebowanie na odpoczynek, gonitwa myśli, słowotok, spadek zdolności logicznego myślenia, problemy z uwagą uwagi, agresja i wrogość, poczucie mocy oraz entuzjazm, podejmowanie ryzykownych zachowań, urojenia.

Choroba ta zawsze pojawia się u kobiet, które mają na dwubiegunowość. Gra tym wpływ posiadają także takie czynniki jak duży poziom kortyzolu, niski poziom serotoniny, kiedy również też stresujące sytuacje. Też bardzo trudny nacisk pamiętają również wykształcenie i miejsce, w jakiej stoją potencjalnie chorujące osoby.