Wyposazenie gastronomii olkusz

Choć “mała gastronomia” z nazwy brzmi raczej miło i niegroźnie, to trzeba wiedzieć, że nawet najmniejszy sklep nie obędzie się bez podstawowych sprzętów, które trochę kosztują. W co inwestować, oraz z czego czynić Oto krótki poradnik dla małej kawiarni:

 

1. Ekspres ciśnieniowy – nawet do najładniej urządzonej kawiarni nie przyjdą klienci, jeśli kawa nie będzie znakomita. Ekspres to substancja i nie warto na nim oszczędzać, choć czasem przedstawia się uzyskać dobry, używany sprzęt.
2. Witryna chłodnicza – klienci chętniej kupią ciasta, jeśli będą uważać, że robią smacznie i kusząco zza witryny. Warto postawić ją obok kasy, wtedy mężczyźni będą brać chętniej.
3. Stoły i stoliki – to rzeczywiście podstawa. Mały lokal nie wymaga wielkiej miary mebli, to tutaj możesz zaoszczędzić.
4. Talerze i sztućce – obowiązkowo! Wybierz takie, jakie nie będą męczyć się w zmywarce.
5. Młynek do kawy – świeżo zmielona kawa to substancja!
6. Lampy – koszt duży, jednak dobrych lamp nie trzeba będzie podawać, więc później nie będziesz wysoce inwestować.
7. Piec – do pieczenia ciast rzecz jasna. I do pieca przyczynią się oczywiście foremki na wypieki.
Mała gastronomia wyposażenie to a nie tylko wymienione wyżej sprzęty. Niektóre kawiarnie oferują także śniadania, a może przyczynić się patelnia grillowa lub grill elektryczny do zapiekania przepysznych tostów. Ważne są również elementy wystroju, a przy małym lokalu nie warto szaleć przy zakupach, bo wnętrze będzie przytłoczone. Czasem wystarczą odpowiednie sprzęty, które same są ozdobę, do tego wszelki tematyczny obraz czy zdjęcia i czy menu w popularnej ramce. Minimalistyczny wystrój przy małym pomieszczeniu to rzecz kluczowa. Przydałby się także stojak na wieszaki, a jeżeli chce nam na liczniejszej przestrzeni, można po prostu zawiesić na przeszkodzie ładne haczyki, w ten sposób kurtki nie będą posiadać drugiego miejsca. Warto wspominać o tym, że sporą ilość sprzętów możemy po prostu odkupić, trzeba jednak zawsze skontrolować stan używanych rzeczy.