Uziemienie aktywne

Uziemienia elektrostatyczne są szalenie ważnym składnikiem w sektorze i transporcie łatwopalnych gazów także drugich substancji, jak ciecze czy proszki. Kiedy ładunek elektrostatyczny koncentruje się w otoczeniu łatwopalnych materiałów, powstają zagrożenia.

Rokrocznie w pełnej Europie podchodzi do ponad 400 wypadków spowodowanych teraz tymi działaniami. Zapłony, pożary, a nawet wybuchy to doskonale realne niebezpieczeństwo, którego świadomość ma wszystek zdrowo myślący człowiek i manager w sfery.

Tutaj z odsieczą przychodzą nam mechanizmy a systemy uziemień elektrostatycznych. Ich postępowanie w istocie daje się do połączenia zagrożonych elementów niskooporowym procesem do tematu uziemienia przy pomocy odpowiedniego zacisku. Na zbytu jest wielka ilość ich charakterów - kleszczowe, przykręcane śrubami, łączone w samej obudowie pojemnika. Bardziej zaawansowane systemy pozwalają jeszcze na monitorowanie uziemienia w sezonie rzeczywistym. W wymieszaniu z drugimi urządzeniami potrafią nie dopuszczać do dozowania materiału czy pracy nad nim w wypadku zaistnienia kłopotów z uziemieniem. Niektóre metody fizycznie blokują taką możliwość, zamykając zawór czy wlew, co stanowi przydatne w sukcesie awarii współpracujących urządzeń lub prób obejścia zabezpieczeń. Tego typu rozwiązania często stosuje się przy cysternach kolejowych i drogowych.

Dość częstym problemem stosowania zacisków na urządzeniach wykonywających z lakierami, farbami, rozpuszczalnikami czy żywicami jest ciężki do wszystkiego ograniczenia proces rozliczania się powierzchni materiałem. Że wtedy zrobić warstwę izolującą uziemienie elektrostatyczne "electrostatic earthing", częściowo lub całkowicie negując jego skuteczność. Mówi wtedy nie tylko urządzeń, ale same pojemników i zbiorników przeznaczonych do przechowywania w/w materiałów.