Ustawa o rachunkowosci system informatyczny

Wiele polskich firm specjalizuje się w sprzedaży i budowaniu systemów informatycznych do prowadzenia punktami gastronomicznymi i hotelowo-gastronomicznymi. W współzależności od sposobu prowadzonej działalności istnieją rozwiązania dla przeciętnego lokalu, jak jeszcze dla większej sieci restauracji. Rozwiązania będą kłócić się między sobą w relacji lub jesteśmy do pracowania z   kawiarnią, pizzerią, restauracją hotelowej, oraz może z lokalem szybkiej obsługi. Systemy do gastronomii zajmują się coraz szerszą popularnością. Coraz rzadziej możemy się z punktem gastronomicznym który nie jest żadnego oprogramowania wspierającego sprzedaż.

Samą spośród najbardziej unowocześnionych aplikacji do prowadzenia punktem gastronomicznym jest system POS. W wielkich miastach Polskich jest sieć autoryzowanych przedstawicieli. Dodatkowo oferują punkt serwisowy i obsługę zarówno jednostek lokalnych jak i takich, jakie w ramach indywidualnej struktury czy franczyzy mają moc punktów gastronomicznych na terenie całej Polski.

Oto przykładowy model infrastruktury informatycznej dla jednostki gastronomicznej:

Stanowi on naprawdę skonstruowany, aby elementy składowe umożliwiały użytkownikowi maksimum korzyści. Ich integracja i akcja na całych bazach powoduje wzrost efektywności, polepszenie jakości obsługi konsumenta, łatwiejsze raportowanie i rozliczanie jednostki, niezależnie od tego, czy stanowi wtedy niepowtarzalna restauracja, lub też sieć restauracji.

Na ostatnim stopniu celowo nie podamy nazwy, na którym z programów oprzemy propozycję skierowaną do pojedynczego klientowi. Przyjmijmy, że rozwiązanie jest oparte na zintegrowanym systemie, który pozwoli zarówno obsługę stanowisk kelnerskich czy barowych, jak i wszystkie zarządzanie gospodarką magazynową. W współzależności od realizacji program może współpracować z terminalem dotykowym, a dodatkowo z czytnikiem kart magnetycznych, bonem kelnerskim, wagą, drukarką bonów i rachunków, drukarką fiskalną, szufladą, dozownikiem napojów, itp. Wszytko działa pod systemem operacyjnym MS Windows, w budów lokalnej albo na samym miejscu, używając standardowy sprzęt PC.