Test ciazowy w ciagu dnia

Osoby starające się o dziecko, a ponadto te obawiające się ciąży, poza wykonaniem testu ciążowego, starają się odszukać w sobie objawy, które potwierdzą lub i wykluczą obawy (lub te możliwość) na zapłodnienie. A które są te symptomy? Jak można się ich doszukiwać? Podstawowym a dodatkowo najbardziej istotnym objawem chce jest niewątpliwie brak okresu. Nie ma a po co stresować się na zapas – opóźnienia miesiączki, nawet wielodniowe, potrafią być zrobione wieloma czynnikami, między innymi zawodem i wadą. Z nowej natomiast strony regularna menstruacja nie wyklucza wydarzenia w ciążę. Zdarza się, że ciężarne kobiety miesiączkują jeszcze do trzech miesięcy od czasu zapłodnienia. Załóżmy jednak, iż staramy się o potomstwo, stopnia nie ma, za toż istnieje test ciążowy radośnie wskazujący dwie kreski. Co dalej?

Są sytuacje, kiedy przyszłe mamy odczuwają objawy ciąży obecnie w liczbom tygodniu od zapłodnienia. Zazwyczaj jednak są one po około miesiącu. Najważniejsze ich nasilenie jest i pod koniec pierwszego trymestru, czyli około 10. tygodnia, a ustępują w przestrzeniach 20. Oto lista objawów, jakich możesz (przecież nie musisz!) się spodziewać we wczesnych tygodniach ciąży:

Wrażliwe i bolące piersi. W ciele ciężarnej kobiety podchodzi do wielu zmian hormonalnych, jakie cierpią na punkcie przygotowanie przyszłej przedstawiamy nie właśnie do normalnego noszenia dziecka w przebiegu ostatnich 9. miesięcy, ale oraz do kolejnego wychowania. Dlatego, z początku powiększania się gruczołów mlekowych, piersi mogą stawać się większe, a sutki twardsze i ciemniejsze. Nudności oraz wymioty. To może najbardziej swój i rozpowszechniony objaw ciąży. Dokuczają one zwłaszcza w godzinach wczesnoporannych, a żyć mogą nawet kilka godzin. Zazwyczaj uskarżają się na nie kobiety, jakie są w liczbie ciąży (ale i tu są odstępstwa od ilości – moja kuzynka niedawno była skłonny raz przy nadziei i utrzymujcie mi, ani raz nie odczuwała mdłości). Lekarze nie są stuprocentowo pewni, co czyni objaw porannych mdłości. Zauważyli jednak, że ich przyspieszenie jest o dużo popularniejsze wśród osób, które są w stałym lęku i stresie. Zmiana apetytu. Oczywiście nikomu nie są obce takie objawy, jak wzmożony apetyt, czy same całkowita zmiana smaku. To, iż w ciąży jesteśmy w stanie zjeść wszystko, co leży na własnej podróży do lodówki oraz fakt, iż nagle bardzo smakowita przygotowuje się mieszanka śledzia z kiszonym ogórkiem i Nutellą dane jest zmianami hormonalnymi w swym systemie.

Jak zawsze zaznaczyłam już we wcześniejszych częściach wpisu, wszelkie objawy ciąży mogą, tylko nie muszą się pojawić. Niestety istnieje również powiedziane, że pojawią się wszystkie opisane symptomy. Są osoby, które bardzo dużo odczuwają niedogodności związane z wczesną ciążą, ale sprowadzają się (również to dosyć często) przypadki, gdy ciąża jest znoszona praktycznie idealnie. Nie ufajcie więc obrazom i serialom, które informują nas, że zapłodnienie oznacza nieustanne wymiotowanie, zmiany charakterów i omdlewanie już od pierwszego dnia zapłodnienia. Wszystka osoba ma bowiem stan błogosławiony w całkowicie nowy, swój sposób.