Szlaki rowerowe

Miłośnicy przemierzania świata na dwóch kółkach mają niezwykłe swobody w rozmiarze zwiedzania Polski tym zabiegiem transportu. Jeśli zaś czują niedosyt, bądź więcej chcą rozciągnąć swoje rowerowe szlaki i o środowiska poza granicami Polski, powinny zapoznać się z poniższą listą. Niniejszym przedstawiamy państwu listę mającą najładniejsze i najłatwiejsze szlaki rowerowe w Europie, które stanowczo powinno się dać do indywidualnej listy przemierzonych rowerami terenów.

Węgry, szlak wokół Balatonu – ścieżka ta polega sobie jakiś 200 km długości także istnieje jakaś z bardziej wyraźnych także nowoczesnych tras rowerowych na Węgrzech. Czas przemierzenia całości trasy przez pewnego cyklistę tworzył będzie około 3 dni, niezbędne wtedy będzie wyposażenie się w namiot lub dodatkowe fundusze na wartość noclegu.
Francja, trasa z Luchon do Bajonny – Francja jest znakomita nie wyłącznie dla cyklistów, jednak szczególnie dla miłośników dwóch kółek przygotowała wyjątkowy, malowniczy szlak rozciągający się na jakiś 325 km. W jego skład wchodzi między innymi Col du Tourmalet, sam z najbardziej widocznych podjazdów Tour de France, którego wysokość wynosi 2115 m.n.p.m. i nachyleniu 10%.
Belgia, flamandzka trasa rowerowa – rejon obecny stanowi podaj dobrym z tematu widzenia cyklistów, jest bowiem wiele malowniczych szlaków rowerowych, dzięki którym nie tylko zaspokoimy potrzebę jeżdżenia na rowerze, lecz plus będziemy stanowili zdolność podziwiania przepięknych, flandryjskich rejonów. Najbardziej atrakcyjny szlak belgijski ma długość około 220 km.
Norwegia, fiordy i Góry Skandynawskie – trasę rowerową wzdłuż najdłuższego fiordu Norwegii (czyli Sognefjord) ważna w tym faktu związać ze zwiedzaniem średniowiecznego kościoła, jaki został napisany na listę UNESCO, dzięki temu nie tylko potrzeba podróżowania rowerem zostanie zaspokojona, a też chęć poznania tradycje i najatrakcyjniejszych zabytków świata. Całość szlaku wzdłuż fiordu wynosi około 203 km.

Przedstawione szlaki rowerowe w Europie są jedynie namiastką tego, co może zwiedzić i cenić podróżnik, zabierający się na rowerowe wycieczki. Warto więc wyposażyć się w przewodniki i dołączyć do zakładek w wyszukiwarce internetowej fora oraz serwisy, które często uaktualniają dane o kolejnych ścieżkach rowerowych w terenu i na świecie.