Systemy odpylania trocin

Każda hala produkcyjna generuje znaczne liczby pyłów, kurzu także innych mikroskopijnych zanieczyszczeń. Istnieje owo bardzo uciążliwe dla ludzi, zwłaszcza kiedy są nieświadomi zagrożenia, które ich ogranicza. Praca przez 8 godzin w takich warunkach że w końcach kierować do dużych chorób zwłaszcza górnych dróg oddechowych.

erp xlComarch ERP XL - Systemy ERP CDN - POLKAS

 

Ilość dopuszczalnego zapylenia
W stosunku z ostatnim każde przedsiębiorstwo mające się masową produkcją powinno posiadać systemy odpylające. Ilość dopuszczalnego zapylenia regulują przepisy BHP. Pomimo takich regulacji, wciąż nagminnie nie są one przechowywane, a pracownicy działają w niebezpiecznych warunkach. Godzą się na takie warunki ze powodu na obawy przed utratą pracy. Przy produkcji m.in. mebli, zapylenie spowodowane obróbką płyty wiórowej jest dużo szkodliwe, ponieważ poza mikroskopijnymi zanieczyszczeniami występują tam także substancje niebezpieczne dla polskiego systemu. Choroby, które wykonywa przebywanie w nadmiernym zapyleniu, są bardzo delikatne w leczeniu oraz utrudniają funkcjonowanie. Proszę wyobrazić sobie osobę, która pali jednego papierosa raz na 8 godzin, a następnie osobę, która przepływa przez 8 godzin w zapylonym pomieszczeniu. Czyje płuca są w fatalniejszym stanie Czy tylko palenie zabija?
Montaż systemu odpylania
Dedusting poland, czyli nasze firmy bawiące się montażem systemów odpylających mają oddziały w wszelkim większym mieście. Że systemy te wciąż nie są powszechnie brane w fabrykach i magazynach, co stanowi sprzeczne z założeniem.
Czy faktycznie warto ryzykować zdrowie naszych gości, którzy ciężko pracują, aby utrzymać swoje rodziny, dzieci, domy? Czy warto narażać się na wielkie kary finansowe, które podawane są za nieprzestrzeganie przepisów BHP? Teraz nie warto koszt montażu systemów odpylających, nie jest aż tak duży, aby rekompensował w dowolny sposób utratę wysoce wymienionych wartości. Istnieje to inwestycja tak właściwie jednorazowa, która przyniesie korzyści zarówno pracodawcy, jak również pracownikom.