Starania o zajscie w ciaze

W terminie, kiedy staramy się z polskim partnerem o dziecko, każdy dzień jest ciężkim liczeniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku poszłyśmy do apteki po test ciążowy i przeprowadziły go, aby jak najszybciej powiadomić grupę i znajomych o rychłym powiększeniu się rodziny. Jednak często daje się, że mimo dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, że nie stanowimy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe przydatne w aptece. Ich istnienie jest bowiem niezwykle łatwe. Liczy na wykryciu hormony HCG (tworzonego w wypadku nastąpienia w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo przystępne w obsłudze i jednocześnie bardzo delikatne, dlatego należy je kierować razem w zaleceniami na dołączonej ulotce.

kotleciarka do mięsaKotleciarka do mięsa Ma-Ga KM27 Polkas Kraków

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może dotyczyć z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak toż jak wszystkich nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych dodatkowo nie należy stosować po upływie terminu ważności. To bowiem jego wielkości mogą stanowić zaburzone, a wniosek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na zysk testu ciążowego nie właśnie jego prawdziwe działanie oraz odczekany godzina z momentu ewentualnego zapłodnienia. Wielkie są również choroby kobiety, używane przez nią środki i wiek. Tak dlatego, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i zażywające leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w spraw powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bo w ich przypadku test może dochodzić ciążę, do której właśnie tak nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego spełnieniu, wyszedł ujemny. Potrafi to oznaczać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ może istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najzwyklejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie bogata stwierdzić ciążę obecnie w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uzmysłowić sobie jeden ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by mieć ogromniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że badają w 99,9% przypadkach ciążę. Zawsze należy pamiętać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne również dla większej swobody należy udać się do specjalisty i dokonać dodatkowe badania. Choć w razie pomyłek, najczęściej sprowadza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą popaść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.