Sklep miesny szczytno

Zanim przedsiębiorca otworzy sklep w branży mięsnej, musi zadbać o dobrzy pokój a jego wnętrze. Lokal powinien być salę sprzedażową i osobne pomieszczenie magazynowe, dane do przechowywania nadwyżki towaru. W znaczących sklepach polecane jest wygospodarowanie dodatkowego pomieszczenia – chłodni, w którym stale jest niska temperatura. W mniejszych placówkach taką osobę z przeznaczeniem mogą pełnić lodówko-zamrażarki.

Wyposażenie sklepu mięsnego w właściwy sprzęt AGD jest kwestią kluczową. Aby sklep był sprawnie, dodatkową partię towaru warto jest chronić pod chłodnią ekspozycyjną w specjalnej komorze. Dzięki temu szybko można uzupełniać ubytki w produkcie na sali sprzedaży, bez potrzebie ściągania jej poprzez pracownika. Chłodnie sklepowe to najważniejszy mebel w zakładzie. Jesteśmy znacznie rodzajów chłodni do wyboru w oryginalnych rozmiarach: witryny, regały, szafy, lady chłodnicze, lady narożne i szafy podblatowe. Potrafią być przeszklone lub całe.

Jeżeli chodzi o sprzęt mrożący, to historia bierze się podobnie: można nabyć szafy i witryny przeszklone lub zamrażarki. Sprawdzą się również lodówko-zamrażarki. Obowiązkowym elementem umeblowania jest również krajalnica do wędlin. Warto zwrócić uwagę, czy traktuje ona noże chromowane ze stali nierdzewnej a czy umożliwia regulowanie grubości plastra. Powinna same być uboga w demontażu, co pomaga utrzymanie narzędzia w czystości. Oprócz tego należy zaopatrzyć sklep w noże i sterylizator do noży. W kolekcji są sterylizatory wodne i UV.

Bardziej chcący odbiorcy będą szczęśliwi z okazji zmielenia mięsa na lokum w składzie. Posłuży do tego wilk do ciała. Określany jest także szarpakiem lub maszynką do ciała. Zawsze na ostatnim wyposażenie sklepu mięsnego się nie kończy! Konieczna będzie same waga elektroniczna z wyświetlaczem, kloc masarski i topór do krojenia mięs z kością oraz kasa fiskalna.

Na indywidualnym końcu trzeba wyposażyć zakład w meble. Nie obejdzie się bez mebli magazynowych i BHP, stołu ze zlewem, regałów, półek i szafek wiszących oraz koszy na śmieci. Konieczny jest także stół narożny lub przyścienny. Sala sprzedaży musi być urządzona w klimatyzację, dzięki której możliwe jest regulowanie temperatury w sklepie. Wymieniony sprzęt jest drogi, ale przydatny w specjalistycznym sklepie mięsnym.