Separatory magnetyczne nadtasmowe

Obecnie na krajowym rynku tanich istnieje mnóstwo sposobów magnetycznych, które stanowią specjalny kształt pola magnetycznego, dzięki czemu otrzymuje się znacznie szeroką moc magnetyczną nawet w ogromnej odległości od separatora. Siła magnetyczna dostarczana jest poprzez magnesy ferrytowe. Separatory magnetyczne nadprzenośnikowe są specjalnie do leczenia elementów metalowych z przenośników taśmowych i zsypów. Służą i do ochrony urządzeń takich jak kruszarki i młyny.

 

Jakie typy separatorów wyróżniamy?
Można poznać dwa rodzaje separatorów: blok magnetyczny oraz separator nad taśmowy samoczyszczący. Blok magnetyczny nie posiada taśmy czyszczącej, należy oczyszczać go ręcznie lub przy pomocy mechanizmu czyszczącego. Ten styl separatora kieruje się w sukcesie, gdy spodziewana ilość żelaza będzie niska czy do ochrony poszczególnych urządzeń. Natomiast separator nadtaśmowy samoczyszczący umieszczany jest ponad przenośnikiem, który gwarantuje pole magnetyczne o wyjątkowo wysokiej mocy. Należy zaznaczyć, że jest wówczas bezpiecznie dla środowiska pracy. Czyści się go w forma ciągły, poprzez taśmę wynoszącą, co zapewnia usuwanie niemal całych ilości elementów metalowych. Można kupić wersję separatora z napędem elektrycznym czy hydraulicznym.

Rozmiar i rozmiar
Separatory wykonywa się w pozostałych formatach i rozmiarach, a firmy, które fascynują się ich produkcją są w okresie dopasować odpowiedni człowiek i rozmiar magnesu do posiadanych technologii, kiedy i potrzeb. Żeby móc właśnie dobrać właściwy typ magnesu, wystarczy oszacować wysokość warstwy materiału, która uważa się na przenośniku. Należy też znać jego wielkość. Wiadomo, iż im około obiektów żelaznych mógłby się znajdować magnes tymże łatwiejsza będzie skuteczność separatora. Warto też wiedzieć o tym, że szerokość magnesu powinna odpowiadać szerokości przenośnika, na którym ogląda się ten produkt.