Seksoholik i zona

Seksoholizm to uzależnienie od seksu - choroba, przejawiająca się kompulsywnymi zachowaniami o podłożu seksualnym.

Prof. Lew Starowicz definiuje zjawisko jako: "stan patologicznego nasilenia erotycznych zaangażowań i prac fizycznej, w który te sprawy panują nad innymi, stanowiąc o sensie życia". Ujawnia się na różne rodzaje - licznymi zdradami, natręctwami seksualnymi, masturbacją, zainteresowaniem pornografią.

Z porady na trwającą w aktualnych latach swobodę seksualną, rodzaj mody i przystania na świeże zachowania seksualne problem pewno żyć bagatelizowany lub niedostrzegany. Osoba, która boryka się z aktualnym tematem napotyka na mur niezrozumienia, budzi politowanie, jest narażona na kpiny otoczenia.

Osoba uzależniona ciągle poszukuje nowych doświadczeń seksualnych - w dalekich strukturach i formach. Seksoholik zatem nie koniecznie stereotypowy macho, jednak taki obraz jawi się w górach dużo kobiet. Przeciwnie, istnieje teoria, że u podłoża tych zachowań leży była chęć podniesienia samooceny. Seksoholicy to osoby mocno niedowartościowane, zakompleksione, często nieśmiałe. Stale poszukują potwierdzenia własnej atrakcyjności. Seks jest środkiem na zwiększenie ego, rozładowania negatywnych emocji, napięć takich jak stres i stres.

Do rozwoju choroby mogą dodać się również wzorce zabrane z domu rodzinnego - bywa, że dysfunkcyjnego i patologicznego.

Seksoholizm jest chorobą, jaka tworzy zgubny pomysł na drugie dziedziny bycia kobiety uzależnionej, częstokroć boleśnie dotyka bliskich. Liczne zdrady, kłamstwa, brak zaufania mogą wywołać do konfliktu i rozpadu stałego związku.

Choroba niewątpliwie wymaga leczenia, psychoterapii. Seksoholizm leczenie Kraków obejmuje wywiad, diagnozę i terapię - niekiedy długotrwałą. Celem jest zmiana postrzegania sfery seksualnej, zmiana myślenia, tak żeby akt seksualny nie był tylko materiałem do zaspokojenia atawistycznego popędu, lecz także zabarwionym emocjonalnie dowodem oddania.