Rozwoj przemyslu a socjalizm

Od każdego czasu przemysł naszej cywilizacji powiększa się w bardzo zawrotnym tempie. Szczególnie to chyba od kilkudziesięciu lat, które upłynęły od kiedy wynaleziono pierwsze komputery. W godzinie powszechnej komputeryzacji i informatyzacji trudno jest obecnie sprostać oczekiwaniom klientów, kiedy spora część prac zostaje wykonywana tylko przez maszyny. A właśnie istotne jest mocne posługiwanie się oprogramowaniem, które ogrywa coraz większą pracę w dowolnej praktycznie dziedzinie przemysłu.

Przykładem niech będzie samotna spośród najbardziej innowacyjnych gałęzi przemysłu, a mianowicie drukowanie trójwymiarowe, które zalicza się rozwijać coraz intensywnie i zapowiada się być w perspektywy podstawą wielu dziedziny. Jako dobry argument możemy zapewnić transplantologię. Drukarki 3D są w kształcie wyprodukować z osobnych komórek całe organy, jak żołądek, serce, wątroba lub ucho, co jest nieporównywalnie tańsze, jeżeli porównamy toż z problematycznym pozyskiwaniem narządów od ludzkich dawców.
Dlatego tak niezmiernie istotne jest tu oprogramowanie przemysłowe, które powoduje poszczególnymi funkcjami takiej drukarki. Urządzenie musi wiedzieć z perfekcyjną dokładnością, który element winien być wkomponowany w którym miejscu także który czerpie być wskazany kształt produktu wyjściowego.
Jeżeli natomiast weźmiemy za punkt odniesienia inną część przemysłu, chociażby telefoniczną, zobaczymy nieco bardziej proste zastosowanie oprogramowania. Wystarczy przyjrzeć się niewyobrażalnej różnorodności aplikacji, jakie dawane są na coraz to różniejsze modele telefonów komórkowych i tabletów. Same urządzenia mobilne często biorą pod pewnymi względami komputery stacjonarne.
Jako nowy argument można dodać gry komputerowe. W współczesnej branży przemysłu rola oprogramowania jest zupełnie łatwa także nie wymaga żadnych komentarzy.
Sądzę, że większość powyższych argumentów i racjonalne rozumowanie przekonało czytelników artykułu o dużej roli, którą wykonywa oprogramowanie dla sektora i przekonałam ich do dobrych przemyśleń.