Rozwoj ciazy w 6 tygodniu

Pierwsze rzuty ciąży są dla dziecka najważniejsze. Wtedy bowiem kształtują się wszelkie narządy i wartości życiowe, w dalszych miesiącach stanu innego kobiet dziecko już praktycznie tylko jest. Nic zatem dziwnego, że lekarze przestrzegają przyszłe mamy, żeby w szczególności w ostatnich pierwszych momentach swojego stanu błogosławionego bardzo o siebie pytały, starały się nie zachorować również nie leczyć silnymi lekami, jakie mogłyby wywołać silne uszkodzenie przyszłego dziecka. Wiadomo jednak, że kończenie spośród domu przez 9 miesięcy jest niemożliwe, a katar i przeziębienie, szczególnie w czasie przesilenia a dodatkowo z uwag dużych zmian hormonalnych w układzie kobiety, jest właściwie niemożliwy do uniknięcia.

Przede każdym, nie należy spotykać w panikę, kiedy zauważymy, że ma nas katar podczas ciąży. Z prostym przeziębieniem przyszła mama poradzi sobie bardzo skutecznie sama, nie ma potrzeby interwencji lekarza. Jednak należy wspominać o tym, że kupowanie środków w liczbach czterech miesiącach wybiera jest dużo niewskazane. W takiej formy warto zatem zaufać starym, łatwym systemom na przeziębienie naszych babci. Herbata z cytryną, miodem i sokiem malinami oraz syrop z cebuli oraz czosnku (mimo tego, że ekstremalnie niedobry) w jak nie zaszkodzi płodowi, a nam jeszcze pomoże, a przeziębienie minie w ciągu tygodnia.

Z nowej jednak strony, w ciągu przeziębienia w ciąży należy zabierać się o wiele mocno niż w ciągu przeziębienia przed ciążą. Bowiem o ile lekkie przeziębienie i katar podczas ciąży uda nam się wyleczyć babcinymi sposobami, tak z zapaleniem płuc (o które dużo szybko jak nasza odporność jest szybko ograniczona przez poprawiający się nastrój i hormony) będzie obecnie trudniej.

Jeśli zaś idzie o uciążliwy katar podczas ciąży, znacznie pomocnym lekarstwem będzie wykonanie inhalacji z wody z smakiem soli kuchennej lub kropli żołądkowych, mięty, rumianku lub lawendy. Często wydmuchuj nos, aby nie zbliżyć do spływania wydzieliny do gardła, a zużyte chusteczki od razu wyrzucaj. Możesz również zaopatrzyć się w krople do nosa udrażniające nos, ale bardziej celowe będzie zaopatrzenie się w współczesne wyprodukowane z pamiętają o dzieciach, bowiem są o moc delikatniejsze. Jednak pamiętaj o tym, by nie używać ich dłużej niż 3 dni.