Rowery na sezon 2015

Jazda na rowerze to szczególny sport, który ma własnych partnerów w nieomal każdej grupie wiekowej. Większość rowerzystów używa jednośladów tylko w terminie wiosennym, jako szybki i odpowiedni rozwiązanie dojazdu do nauki i produkcji, zaś w zimie, z okazji utrudnionych warunków na trasie, wolą z nich oddać na sytuacja samochodów i komunikacji miejskiej. Jednak dobre przygotowanie roweru i siebie do zmieniających się warunków na drogach, ważna z bogactwem i radością używać jednośladów przez pełny rok, nie ale w czasie rowerowym. W co dlatego warto się wyposażyć, aby droga na pojeździe była piękna także w zimie?

Odpowiednia odzież. Nie ciągnę na zasadzie ciepłego płaszcza czy kurtki, wręcz przeciwnie. Zwykła kurta spowoduje, że (szczególnie podczas przemieszczania rowerem dużej części kilometrów) własne ciało dość dużo się spoci, a schnący pod kurtką pot będzie skutecznie dostarczał do wychłodzenia ciała. Najświetniejszym rozwiązaniem w takiej konfiguracji będzie zaopatrzenie się w bieliznę termoaktywną. Jej poleceniem jest odprowadzanie nadmiar pary wodnej i wilgoci z swego ciała, dzięki dlaczego nie będziemy brali wrażenia przemoczenia i tym samym nie będziemy odczuwali chłodu. Dodatkowo niektóre bielizny termoaktywne mają wszytą swego rodzaju membranę, która korzysta chronić organizm przez zimnym wiatrem. Należy również zaopatrzyć się w zimowe buty również być może dodatkową parę skarpet. Osobiście polecam skarpety z jak największej procentowo zawartości wełny, dzięki dlaczego nie będziemy być chłodu. Warto także dbać o rękawicach rowerowych. Dobre firmy świadczą dwuwarstwowe rękawice: pierwsza klasa jest wtedy wodoodporna, i inna skutecznie zatrzymuje ciepło w rękach. Przygotowanie roweru. Tak samo jak samochód, rower i wymaga specjalnego, zimowego osprzętu, który umożliwi nam miłą i bezpieczną podróż. Przede pełnym są to zimowe opony i błotniki, a też, w skrajnych warunkach, łańcuch. Nie ważna również zapominać o tym, że w zimie zmrok zapada o znacznie szybciej, dlatego potrzebne będzie specjalne oświetlenie i odblaski.

Mam okazję, że powyższy poradnik uświadomił niezdecydowanych rowerzystów, że czas rowerowy bynajmniej nie kończy się wraz z opadem pierwszego śniegu i pomógł w zdecydowaniu, jakich akcesoriów potrzebujemy, by bezpiecznie czerpać spośród tego środka transportu niezależnie od pogody. Bo przecież jazda na pojeździe to nie tylko dobra zabawa, to więcej sport, dzięki któremu na dłużej pozostaniemy sprawni.