Program enova instrukcja obslugi

Enowa to pomysł płacowo – kadrowy przeznaczony do obsługi działu kadr i obliczeń płac od kilkudziesięciu do kilku tysięcy pracowników. Program współpracuje z Programem Płatnika, Rejestratorami Czasu Pracy oraz środowiskiem MS Office (Word, Excel). System spełnia należyte wymagania polskiego ustawodawstwa co do ewidencji danych kadrowych, podatków, składek ZUS, naliczania wynagrodzeń czy zasiłków chorobowych.

 

Dział kadr to rozbudowana ewidencja osobowa idąca na przedmiot i wgląd do danych takich, jak: dane człowieka czy zleceniobiorcy, dane członków rodziny, zasady wynagradzania – rodzaj umowy, stawka, indywidualne ubezpieczenia zdrowotne, społeczne i dane podatkowe – koszt i przysługujące ulgi. Enova idzie na edycję błędnych zapisów oraz odwzorowanie złożonej struktury organizacyjnej firmy.
Dział płace umożliwia rozliczanie etatów, umów zleceń. Dzięki niemu dodatkowe jest podanie długoterminowych pożyczek czy zaliczek opodatkowanych i nieopodatkowanych na konto. Wbudowane funkcje kupią na produkcję dodatkowych wypłat, ustalenie czasu pracy i zsumowanie elementów wynagrodzenia.
Ciekawą opcją są ergonomiczne kalendarze, które pozwalają na definiowanie indywidualnych rozkładów czasu pracy, adnotację odstępstw od pierwotnego grafiku – obecności i nieobecności oraz zgodność z Rejestratorami Czasu Pracy.
Definiowany system wydruków zapewnia skończenie na podstawie zamieszczonych danych wydruków innego rodzaju sprawozdawczości oraz przesyłanie plików do MS Word i późniejszą ich przemianę w samym programie.
Enova to program płacowo – kadrowy wart polecenia. Jasny i przyjemny w obsłudze. Raporty z reguły wyświetlanych danych można generować w zwykły sposób, zaś niektóre dane oddadzą się importować do systemu z Excela. Każdy element wprowadzanych danych zezwala na założenie dowolnego zestawienia. Organizm jest dostępni w obsłudze. Zakup pomysłu to właściwa inwestycja. Jakość wykonania, prosta obsługa, niedrogie branie to piękna inwestycja w swój cenny godzina oraz finanse.