Pojemniki prozniowe z pompka opinie

Choć pakowanie próżniowe najczęściej łączone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej i klienci indywidualni poszukują urządzeń, które dadzą im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania stosowane są i do ich potrzeb, pozwalając na zapakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe danie do pakowania próżniowego żywności może korzystać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania czy więcej stosuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej stosowane są specjalne pompki ręczne, które pozwolą na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i przynoszą jego hermetyczne zamknięcie. Podobny strategia działania można skorzystać do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Zawierają one najczęściej uniwersalny rozmiar, więc wolno je stosować także do zamykania butelek z winem, jak także do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino że stanowić umieszczane nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co znacznie przez 2-3 dni.

Do swego użytku mogą być wyjątkowo dostosowane urządzenia typu multivac, zezwalające na przechowywanie żywności w profesjonalnych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w zależności od typu produktu i z miejsca, gdzie będzie on ukrywany (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania wydłuża się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa lub herbata, żywność przetworzoną, lecz jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso potrafi istnieć umieszczane w zamrażarce w dość niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, że nie obejmują one sprzedaż długiej powierzchni.