Planowana ciaza po 40

W punkcie, kiedy staramy się z własnym przyjacielem o dziecko, każdy dzień jest trudnym oczekiwaniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i zrealizowały go, by jak łatwo powiadomić grupę oraz znajomych o rychłym zwiększeniu się rodziny. Jednak często sprowadza się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie stanowimy w ciąży. Nie załamujmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na pewne zasadzie działają testy ciążowe łatwe w aptece. Ich funkcjonowanie jest bowiem bardzo funkcjonalne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (wytwarzanego w sukcesu spotkania w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są bardzo dostępne w obsłudze i zarazem bardzo wrażliwe, dlatego należy je traktować zgodnie w zaleceniami na dołączonej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może pochodzić z niewiele czynników:

przeterminowanie – tak toż jak jakichś nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych także nie należy stosować po upływie czasu ważności. Wtedy ponieważ jego role mogą stanowić zaburzone, a wniosek będzie niewiarygodny,zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – wpływ na produkt testu ciążowego nie właśnie jego doskonałe działanie i odczekany okres z momentu ewentualnego zapłodnienia. Popularne są i choroby kobiety, używane przez nią leki i wiek. Tak więc, osoby z chorobą nerek, przekwitające i przyjmujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w formy powinny raczej zgłosić się do specjalisty, bowiem w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie rzeczywiście nie doszło,mikroporonienie – czasem zdarza się, że test ciążowy wykrył ciążę, lecz kilka dni później, po ponownym jego stworzeniu, wyszedł ujemny. Pewno toż oznaczać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak początek nie zagnieździł się w macicy. W takim przypadku koniecznie zgłoś się do lekarza, ponieważ że istniejesz w ciąży pozamacicznej,pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich testom będzie mocna znaleźć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie dobry ważny czynnik: HCG jest najwcześniej wykrywalne w natur, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, żebym dysponować ogromniejszą swoboda.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy wspominać o tym, iż w żadnym przypadku nie są nieomylne i dla większej swobód należy udać się do specjalistę i sprawić dodatkowe badania. A w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę której nie ma, nie oraz na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą spotkać w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym skutkiem testu.