Paragon z kasy fiskalnej a rachunek

Paragon z kasy fiskalnej novitus lupo jest materiałem bardzo aktualnym także dla menedżerowie również dla klienta. Ci doskonali mają obowiązek wystawiania takich dowodów sprzedaży, ci inni powinni za każdym razem usuwać ze sobą paragon.

Niestety, większość z nas na paragony nie daje większej uwagi, co w wielu wypadkach że liczyć przykre konsekwencje. Jak długo powinniśmy przetrzymywać takie wydruki z kas finansowych i w jakich formach potrafią się one nam przydać?

 

W sukcesie przedsiębiorców myśl jest nieco prosta. Kopie paragonów powinni oni zbierać przez 5 lat-na wypadek kontroli z Urzędu Skarbowego. Po co jednak taki dokument klientowi?
Ten niewielki skrawek papieru w moc sukcesach że mieć spore znaczenie. Jeśli znamy ważność paragonu z kasy fiskalnej i wiemy, w jaki rób odpowiednio przechowywać taki dokument, możemy dużo zyskać. Działa to przede wszystkim tych form, w jakich chcemy zareklamować kupiony towar lub podać go także uzyskać nasze pieniądze. W takim przypadku sprzedawca zażąda z nas okazania paragonu-potwierdzenia reklamowanej transakcji. O jakich czasach musimy mieć w chwili, gdy paragon ma nam leczyć w tworzeniu reklamacji? Jeśli kupujemy artykuły spożywcze, problemy powiązane z nimi umiemy zgłosić do 3 dni. Bardzo dłużej powinniśmy przechowywać te paragony, jakie są dokumentem zakupu ubrań, obuwia, mebli lub sprzętu RTV. Tu prawo pozwala nam aż 24 miesiące na wykrycie nieprawidłowości także na zgłoszenie reklamacji. Tak w chwili, kiedy nie będziemy posiadać paragonu, nasza reklamacja nie zostanie uznana. Im szybsza liczbę reklamowanego towaru, tymże konkretniejsza strata połączona z brakiem dokumentu potwierdzającego taką sprzedaż.

Pamiętajmy to o paragonach, które sprzedawca musi nam wręczyć podczas zakupów. Miejmy jeszcze o tym, by dokumenty takie umieszczać w normalny sposób. Możemy wykonać koperty, w których będziemy robić paragony w organizacji chronologicznej, możemy poświęcić na ostatni projekt specjalne pudełko. Ważne, by dokument potwierdzający stworzone przez nas sprzedaże był chroniony tak długo, jak długo że występować się podstawą do złożenia reklamacji.