Orzezwiajacy napoj na upalne dni

W upalne dni ludzie często marzą o napoju, który dodatkowo zaspokoiłby ich oczekiwanie oraz orzeźwił. W takim przypadku świetnie konsultują się koktajle na podstawie mleka, kefiru, jogurtu naturalnego bądź też kruszonego lodu. W internecie i sztukach kucharskich można znaleźć mnóstwo wzorów na ciekawe napoje tego sposobie. Oczywiście można zaopatrzyć się w dobre koktajle w restauracji, supermarkecie lub lodziarni, jednak o nauczyć się czynić je temuż. Jest wówczas nie tylko zdecydowanie tańsze rozwiązanie, ale te lepsze. Eksperymenty w kuchni dają wielką satysfakcję. Z pewnością nasze zainteresowania docenią członkowie rodziny czy znajomi, którzy spotkają z wizytą w jakikolwiek upalny dzień.

Koktajl bananowyKoktajlem, który sam najczęściej przygotowuję, stanowi tenże o smaku bananowym na podstawie mleka. Banany można zdobyć o dowolnej chwili roku, nie tylko latem, a mleko to temat wyposażenia każdej lodówki. Dodatkowo banany to niepowtarzalne z najdostępniejszych owoców na placu. Otrzymany napój jest miły, smaczny i zdrowy - jednak każdy gęsty koktajl można używać jak oddzielny posiłek.

Koktajl truskawkowyInnym popularnym sposobem napoju stanowi tenże o smaku truskawkowym. Najlepiej przygotowywać go w sezonie letnim, od czerwca do sierpnia, kiedy truskawki są najsmaczniejsze i łatwe na jakimś stoisku. Jedynym rozwiązaniem jest związanie mleka, truskawek i owoców - ta jedyna książka będzie otwartym doznaniem dla własnych kubków smakowych.

Oczywiście można podawać przepisy bez końca. Koktajl o smaku owoców leśnych, uczyniony z malin, jeżyn i jagód? Dlaczego nie! Oraz może brzoskwiniowe orzeźwienie? W sukcesie brzoskwiń jako baza koktajlu doskonale sprawdzi się kruszony lód niż mleko lub kefir. Oraz co powiesz na mix truskawki i kiwi, zakrapiany cytryną? Miej tylko, by upewnić się, że kiwi nie jest mocne - mówię z badania.

Rozdrabniarka do owocówOczywiście plan na koktajl i finalne produkty to też nie wszystko. Powinien być prawy sprzęt. Najlepiej sprawdzi się wielofunkcyjny robot kuchenny z dobrej firmy lub solidna rozdrabniarka do owoców. Na zbytu istnieje wiele takich artykułów i o przeznaczyć chwilę na ich porównanie, aby wybrać taki, który doskonale zaspokoi swoje wymagania i potrzeby. Uważam, że o zainwestować w blender z funkcją kruszenia lodu, który sprawi się nie tylko do deserów owocowych, ale oraz na dowód do wykonywania mrożonej kawy.