Obowiazek posiadania kasy fiskalnej rozporzadzenie

Razem z ustawą o podatku VAT obowiązek posiadania kasy fiskalnej ma każdy przedsiębiorca, który odbywa usługi czy dokonuje sprzedaży na sprawę osób finansowych i rolników płacących się na podstawie ryczałtu. Do tyłu 2016 roku podatnicy mogą także korzystać z niektórych przywilejów podatkowych, bez potrzeby nabywania kas fiskalnych.

Jak nie ma obowiązku posiadania kasy. Drinkom z przepisów, który obowiązuje do kraju 2016 roku, jest przepis opowiadający o tym, że przedsiębiorca, którego roczne obroty w dawnym roku rozliczeniowym nie przekroczyły 20 tysięcy złotych netto, nie ma celu rejestrowania sprzedaży poprzez wystawianie paragonów fiskalnych. W wypadku firm, które podjęły pracę w toku bycia roku rozliczeniowego, limit 20 tysięcy złotych należy przeliczyć proporcjonalnie do pierwszej miesięcy prowadzenia kampanie w danym roku.

Kasa fiskalna - kiedy rozpocząć rejestrację sprzedaży. W latach 2015 - 2016 w zestawie przedsiębiorstw, które potrzebują wydawać paragony, pojawili się kolejni przedsiębiorcy, m.in. warsztaty samochodowe, lekarze a lekarze stomatolodzy, fryzjerzy i gabinety kosmetyczne, prawnicy czy firmy gastronomiczne, które nie robią swoich pomocy w samolotach. Za wyjątkiem usług gastronomicznych pozostali przedsiębiorcy mają obowiązek rozliczania sprzedaży przez kasy fiskalne w porządku natychmiastowym, natomiast przedsiębiorstwa, których zajmuje limit 20 tysięcy złotych obrotu, mogą zakupić kasę finansową w rozwoju 2 miesięcy po przekroczeniu tego limitu. Ten tenże obowiązek w 2016 roku dotyczy także przedsiębiorców, którzy oferują bilety na kursy pasażerskie z ofertą spłacenia ich w odmienny strategia niż gotówką oraz przedsiębiorców, którzy szacowali się na bazie faktur za wykonane usługi na praca osób fizycznych, przy czym rocznie nie wystawili więcej niż 50 faktur dla maksymalnie 20 usługobiorców.

Niezależnie od wysokości obrotów ustawodawca stworzył także katalog produktów, których sprzedaż koniecznie pragnie być dokumentowane paragonem z kasy. Do wspomnianych produktów należy: sprzedaż gazu płynnego, stron do silników i tychże silników, przyczep i naczep, sprzętu fotograficznego, artykułów z metali szlachetnych, perfum, napojów alkoholowych oraz wyrobów tytoniowych.