Nerwice da sie wyleczyc

Zaburzenia nerwicowe (potocznie zwane nerwicami) broniły się częstym problemem w teraźniejszych czasach. Dotyczy więc ze kolei naszego myślenia. Już cali jesteśmy łatwo a często brakuje nam momentu na urlop, odpoczynek i regenerację. I jak rozpoznać obok siebie takie zaburzenia?

Objawy Nerwicom bardzo często towarzyszą objawy somatyczne. Przeważnie są to bóle głowy, żołądka i serca. Może przekraczać oraz brak czucia, uczucie odrealnienia, kołatanie serca, a nawet delikatne objawy padaczki. Często takie objawy pojawiają się jedynie w stresujących sytuacjach. Najczęściej jednak chorzy zdają sobie przygodę spośród obecnego, że ich reakcje ciała nie mają właściwie sensu. Jednak bardzo jest się im ich pozbyć.

Fobie Zaburzenia nerwicowe zwykle trzymają się z nowymi fobiami. Chory boi się takich sytuacji, zatem jego ciało reaguje następnie w "inny" i oryginalny sposób. Towarzyszy temu brak motywacji, tendencji do czynienia, spadek samopoczucie i ciągłe uczucie poddenerwowania. Przez ostatnie chorzy często zarzucają się na fakty ze snem, a nawet bezsenność.

źrodło:

Leczenie Najlepszą technologią w działaniu nerwicy jest psychoterapia. Podaje ją własny gabinet psychiatryczny w Krakowie. W przypadku zaburzeń nerwicowych najlepsze rezultaty przynosi terapia "poznawczo-behawioralna". Dzięki niej ważna przerwać "błędne koło". Pacjent łącznie z psychiatrą analizuje po kolei inne sytuacje z całego życia, podczas których tworzył objawy nerwicy. Dzięki temu zmniejsza się jego lęk i zły przygotowuje się z pewnymi sytuacjami. W niektórych przypadkach niezbędne jest dodatkowo leczenie farmakologiczne. A same leki absolutnie nie poprawią stanu pacjenta w 100%. Jedynie psychoterapia w połączeniu z leczeniem farmakologicznym przyniesie odpowiednie, dobre wyniki.