L4 w ciazy po urlopie rodzicielskim

Wszystka kobieta posiada jakieś zajęcia i zachowania. Część z przyszłych mam, pouczanych przez przyjaciołach oraz rodzinę, jest gotowych, iż w etapie tych istotnych 9 miesięcy będzie wymagało wrócić z bogatszej części aktywności, bo pewno wtedy zagrozić mieszkaniu a zdrowiu przyszłego życia. Po części to rzeczywiście, lecz nie nazywa to, że przyszłe mamy powinny przez wszą ciążę leżeć swoim rozciągającym się brzuszkiem do władze i doskonale nic nie robić. Poniżej przedstawiamy listę rzeczy, które kobiety chociażby w ciąży mogą prowadzić, oraz sugerujemy, z czego znacznie chwilowo zrezygnować.

Przede wszystkim, pamiętaj o siebie, przyjmuj witaminy, i przede wszystkim kwas foliowy. Rozważ i zmianę diety, jeżeli nie odżywiasz się wystarczająco zdrowo. Niezbędne zatem będzie podwyższenie poziomu ważnych i produktów w ciąży, w szczególności brokułów, brukselek i grochu ćwiczonych na parze. Pamiętaj także, żeby nie pożywać za bardzo cytrusów. Nie pozwalaj i z produktami, gdyż ich zapas w ciąży może wywołać do późniejszej cukrzycy dziecka. Pij również bardzo wody niegazowanej.

Nie zostawiaj też o sporcie. Możesz spokojnie ćwiczyć jogę, lekkie ćwiczenia rozciągające (bez kłopotu znajdziesz lekkie zestawy ćwiczeń dla pań w ciąży na internecie), spaceruj. Jeżeli ale jesteś miłośniczką sportów wyczynowych albo ekstremalnych, będziesz zmuszona spośród nich właśnie zrezygnować. Tak toż sprawa wygląda z e spotami, w jakich łatwo o kontuzję oraz niebezpieczne wypadki, na przykład karate albo droga na nartach. Jeśli jednak jesteś wątpliwości co do nauki sportowej, którą cenisz wykonywać, skonsultuj się z specjalistą, on na że ci zaradzi i czy pomoże dopasować zestaw domowych ćwiczeń, które nie zagrożą ani tobie, ani dziecku.

Jeśli zaś idzie o środki upiększające – chwilowo zwolnij z farbowania włosów. Substancje chemiczne wprowadzone w farbach mogą bowiem wejść do systemu dziecka oraz znacznie uszkodzić jego prawidłowy rozwój. Nie pozostawiaj również, że absolutnie nie wolno ci ogrzewać i pić alkoholu! Pewno zatem doprowadzić do właściwych zmian i wad własnych dziecka, także poronień. Unikaj również osób ważnych i zadymionych miejsc.