Komorowa pakowarka prozniowa uzywana

Pakowanie próżniowe daje dużą siłę nad tradycyjnymi formami pakowania i trzymania. Produkty zapakowane w ostatni rodzaj dłużej utrzymują świeżość plus są dostępniejsze w transporcie na dalsze odległości.

Dotyczą one na prawdzie odsysania powietrza z opakowania foliowego, które stanowi dodatkowo zgrzewane i szczelnie zamknięte. Podstawowe części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa rodzaje pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek materiał w opakowaniu jest pisany we wnętrzu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z pełnego wnętrza komory. Istnieje zatem wyjątkowo powszechna konstrukcja. Po dokonaniu procesu zwykle komora kształtuje się samoczynnie. Ten gatunek urządzenia pozawala na głęboką powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów próżni i energie zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od młodych umożliwiających pakowanie samego materiału na raz do bardzo trudnych wymagających specjalnych kół leczących w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - charakteryzuję się zewnętrznym typem ssania. Zwykle jest ona niewielkich rozmiarów. Produkty znajdują się na zewnątrz urządzenia a do zabiegu jest wkładany jedynie koniec worka. Odsysanie więc kończy się na zewnątrz komory. Dla tego rodzaju urządzania chciane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Pytanie pewne jest, jaki wariant wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Jest ona ponad na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o dziwnych rozmiarach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają natomiast mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z tym oczywistsza ilość pakowanych materiałów na dobę. Dla zastosowań amatorskich czyli w ścisłej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań finansowych w prawdziwych sklepach czy zakładach produkcyjnych korzystniejszym rozwiązaniem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania natomiast w dłuższym horyzoncie czasowym idzie na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Naszym rynku jest sporo producentów pakowarek. Tepro to instytucja produkująca pakowarki próżniowe, będąca na rynku już 50 lat!