Kasa fiskalna youtube

Kuchnia polska umieszcza się w części na daniach mięsnych. Więc od systemu w jaki przygotujemy wołowinę, wieprzowinę i drób zależy, czy nasz obiad będzie przypadkiem czy porażką.

http://www.mikroskopy.pl/mikroskopia

Mycie Mięso powinniśmy myć tuż przed rozpoczęciem. Nie dokładnie pisać tego, jeżeli mamy zamiar schować je do lodówki, bo w trakcie mycia umieszczamy na jego powierzchnię niebezpieczne bakterie, które mogą przyspieszyć proces jego rozkładu. Po umyciu mięsa powinniśmy dokładnie umyć ręce. Też warto myśleć o czystości w przypadku wszystkich przedmiotów (noże, deski do krojenia), z którymi surowe mięso miało styczność.

Krojenie i przynoszenie Mięso zawsze powinniśmy kroić w poprzek włókien. Dzięki temuż po skończeniu będzie ono pełne i delikatne. Do krojenia mięsa powinniśmy zawsze używać ostrego noża. Dobrym systemem stanowi jego każde ostrzenie i płukanie. Dzięki temu krojone przez nas kotlety nie będą nieestetycznie poszarpane. Jest więc ważne szczególnie dlatego, że przez poszarpane brzegi wycieka sok, przez co mięso traci swoją soczystość i styl.

Najlepiej smakuje mięso wcześniej zamarynowane. Marynatę możemy uczynić z czosnku, oliwy z oliwek, rozmarynu lub innych ziół i przypraw. Żeby marynata znacznie się wchłonęła, warto wcześniej je rozpulchnić. Niezastąpiony może się wtedy okazać rozdrabniacz do ciała. Dzięki niemu mięso lepiej wchłonie opracowaną przez nas marynatę dodatkowo będzie lepsze.

Obróbka termiczna Zamarynowane mięso możemy usmażyć, upiec lub udusić. Smażąc i dusząc, warto pamiętać, że na im niższym ogniu będziemy wtedy prowadzić, tym dobro. Mięso kieruje się w części z białka i tłuszczu, dlatego za krótka oraz szeroka temperatura powoduje, że zatrzymuje się ono suche i łykowate. Smażąc je na głębszej temperaturze sprawimy, iż będzie rozpływało się w ustach. Podczas pieczenia warto zadbać o to, by mięso było co jakiś czas podlewane tłuszczem. Dzięki temu zachowa ono naszą soczystość i smak.