Jakie urzadzenie diagnostyczne kupic

Czym jest kolposkop?

Kolposkop to coraz bardziej atrakcyjne urządzenie diagnostyczne znajdujące zastosowanie podczas badań ginekologicznych. Jest ono wyspecjalizowanym narzędziem, które dzięki połączeniu wysokiej klasie układu optycznego ze dodatkowym współosiowym oświetleniem daje szansa dokładnego zbadania intymnych partie ciała kobiet, narażonych na zaatakowanie przez groźne schorzenia. Za pomocą kolposkopu można zdobyć nawet 400-krotne powiększenie obrazu.

Kolposkop również jego zastosowanie

Kolposkop zajmuje się do kolposkopii, czyli badania powierzchni szyjki macicy wraz z kanałem, a ponadto pochwy i sromu w końca wykrycia zmian, jakie potrafiły świadczyć o przedklinicznych postaciach raka szyjki macicy. Liczy się, że dokładność diagnozy dokonanej przez kolposkop wynosi od 79 do niemal 97%, w współzależności z jego rodzaju.

Jak robi badanie kolposkopowe?

Kolposkopia jest bezbolesnym badaniem przeprowadzanym gdy pacjentka siedzi na fotelu ginekologicznym. Na jednym początku badania lekarz zakłada pacjentce specjalny wziernik samotrzymający, który umożliwia uwidocznienie pochwowej części szyjki macicy. Po jego zamocowaniu, do pochwy wprowadzany jest wziernik o przezroczystych ścianach, za usługą którego ogląda się ściany pochwy i wielkość szyjki macicy w wygodnym powiększeniu, przy dużym oświetleniu. Kolposkop za pomocą kamery umożliwia rejestrowanie pytania i monitorowanie go na specjalnym ekranie, a dodatkowo zapisywanie i wydawanie dla pacjentki, jak i do punktów przygotowania dokumentacji medycznej i umieszczenia diagnozy.