In vitro leczy bezplodnosc

Jeszcze więcej par boryka się z punktami połączonymi z niepłodnością. Współczesna medycyna oferuje wiele metod walki z niepłodnością, ale okresami nie sprawiają one przewidywanych efektów. Najskuteczniejszą spośród nich jest zapłodnienie invitro, które polega na zapłodnieniu komórki jajowej poza organizmem kobiety. Na czym konkretnie polega ten proces?
Przed przystąpieniem do środku kobieta powinna przejść kurację hormonalną liczącą na stosowaniu odpowiednich środków, jakie planują za zadanie pobudzenie produkcji komórek jajowych. Dzięki stymulacji, w toku jednego cyklu jajniki mogą uwolnić nawet kilkanaście jajeczek. Leki podawane są najczęściej drogą iniekcji podskórnej. Drugim okresem jest uzyskanie dojrzałych komórek jajowych. Po znieczuleniu pacjentki, lekarz nakłuwa jajniki igłą i uzyskuje spośród nich gamety. Na obecnym okresie mężczyzna powinien zwrócić nasienie. Pobrane komórki jajowe zostają zapłodnione poza organizmem kobiety poprzez sztuczne wprowadzenie silnego plemnika. Kolejnym etapem jest położenie cele w inkubatorze, a po jakiś 20 godzinach specjaliści są w stopniu ocenić skuteczność zapłodnienia. Kolejnym krokiem jest przeniesienie najlepiej rozwiniętych zarodków do wnętrza macicy. Zazwyczaj transferowi oddaje się dwa zarodki. Ten porządek nie jest duży dla kobiety, dlatego całość zabiegu odbywa się bez znieczulenia. Po upływie dwóch tygodni poleca się przeprowadzenie testu ciążowego, aby ocenić skuteczność zapłodnienia invitro. Niewykorzystane zarodki nasuwa się mrożeniu w super niskiej temperaturze. Kobieta po przeprowadzonym zabiegu przeniesienia zarodków do macicy powinna unikać sauny, solarium oraz gorących kąpieli. Niewskazany istnieje dodatkowo wielki wysiłek fizyczny, zwłaszcza połączony z podnoszeniem ciężkich prac. Najprawdopodobniej lekarz zaleci także przyjmowanie leków, mających zwiększyć szansę donoszenie ciąży.

Zapłodnienie invitro staje się jeszcze bardziej ciekawym zabiegiem, dzięki któremu wiele par może doczekać się potomstwa. Metoda używana istnieje w moc klinikach w Polsce, jednak osoby chcące skorzystać z zapłodnienia pozaustrojowego powinny wybrać placówkę, która zatrudnia najlepszych specjalistów.