Gaszenie pozaru chomikuj

Podczas prób gaszenia pożarów dużo ludzi odruchowo sięga po wodę. Stanowi wówczas najatrakcyjniejszy także znacznie modny środek gaśniczy. Jednak strażacy, specjaliści od gaszenia pożarów, nie ciągle się na nią przesadzają. Wybór środka gaśniczego chce od palącego się materiału.

Piany gaśnicze Piany gaśnicze dobrze konsultują się między innymi podczas pożarów cieczy palnych takich jak benzyna czy alkohole. Pianą nie można gasić palących się metali alkalicznych czy instalacji elektrycznych i wszelkiego co działa z wodą. Z serii proszki gaśnicze mają najpełniejsze wykorzystanie. W współzależności z posiadanego składu potrafią stanowić używane do gaszenia niemal całych palących się materiałów. Gazy gaśnicze, z jakich najtańszy jest dwutlenek węgla, pomocne są w gaszeniu pożarów węgla kamiennego, koksu i siarki oraz takich metali jak potas, sód, wapń, żelazo i cynk. I woda doskonale realizuje nasze posłanie w zetknięciu z palącymi się ciałami stałymi pochodzenia organicznego, kiedy na przykład drewno, papier, węgiel, słoma.

Steam fire extinguishing czyli para jako środek gaśniczy Podobne pracowanie jak woda jest para jako środek gaśniczy (steam fire extinguishing). Prawdopodobnie być wykorzystywana w przypadkach płonięcia tych tychże materiałów. Zasadnicza różnica między parą a wodą polega na ostatnim, że wodę można wykorzystywać w jakimś miejscu, a parę wyłącznie w zamkniętych pomieszczeniach o kubaturze nie ważniejszej niż 500 metrów kwadratowych. W większych mieszkaniach działanie pary wykazuje się nieefektywne. Do pewnego gaszenia pożarów potrzebna jest nie tylko znajomość środków gaśniczych uprawnionych do dalekich substancji, lecz także podstawy ich stosowania i udostępniania w rejon pożaru.