Drukarka fiskalna z mozliwoscia drukowania faktur

Drukarki fiskalne często mylone są z kasami fiskalnymi, a w prawdzie są to dwa różne urządzenia o różnych możliwościach. Drukarki fiskalne to niezwykle rozbudowane kasy fiskalne. W sukcesu kas do robienia sprzedaży niezbędna jest kasa i sprzedawca, zaś jeżeli chcemy używać drukarek fiskalnych obowiązkowo występować musi komputer i specjalistyczne oprogramowanie.

Takie drukarki najczęściej kierowane są w polach gdzie bazy artykułów są znacznie poważne, rzędu kilkudziesięciu tysięcy. Dają one, oczywiście jak kasy, drukowanie paragonów finansowych oraz prowadzenie sprzedaży. Jednak są konkretne zalety drukarki fiskalnej, które ukazują przewagę ich nad kasami fiskalnymi. Samą z obecnych zalet istnieje drogę kontrolowanie stanu magazynowego produktów, jakie posiadamy w ofercie. Jest obecne udogodnienie, dzięki któremu można zapobiec sytuacji, w jakiej w składzie zabraknie jakiegoś produktu. Oraz do takich sposobów można zapoznać promocje. Nie właśnie zwykłe obniżki cen, ale możliwość sprzedaży wielu artykułów w pakiecie w mniejszej cenie. Prosto z takich drukarek można zrobić wydruk paragonów, a też fakturę VAT.

Do sprzedaży trafiły także drukarki fiskalne z okazją tworzenia kopii elektronicznej paragonów. Sprzedawcy mają obowiązek przechowywać paragony przez 5 lat, co w sukcesie kas fiskalnych czy niektórych modeli drukarek fiskalnych godzi się z przechowywaniem wydrukowanych paragonów przez cały ten termin. Rozwiązanie dawane w ostatnim przypadku opiera się na dwóch rolkach paragonu, gdzie w momencie drukowania, drukowane są dwa paragony jednocześnie. Wprowadzenie elektronicznej kopii umożliwia bardzo wygodniejszą archiwizacje sprzedaży.

Większe możliwości drukarek fiskalnych zbierają się z czystszą ceną ich zakupu. Obsługa ich istnieje wyjątkowo trudna i wymagająca ze powodu na indywidualne oprogramowanie, obowiązkowy komputer. Wysoko wymienione argumenty mogą być nieatrakcyjne dla młodych biur albo po prostu nieopłacalne, ale każdy sam podejmuję decyzje co wybiera.