Drukarka fiskalna koniec pamieci

We wszystkich sklepach, także internetowych, ale oraz w salonach fryzjerskich, kosmetycznych, medycznych a pozostałych pojawiły się kasy fiskalne. I chociaż klienci nie zawsze mają, żeby zabierać ze sobą paragony organizowane przez usługodawcę czy kasjera w zakładzie, to teraz oni powinni się zatroszczyć o zabranie wydrukowanego paragonu.

Każda drukarka fiskalna posnet posiada funkcję drukowania paragonu dla kupującego również możliwość drukowania paragonu dla właściciela kasy. Jednocześnie to posiadacz kasy ustala, czy paragony dostarczające do rozliczeń z fiskusem, uważają być tłoczone na profesjonalnej rolce w grupy papierowej, lub może winnym stanowić wyłącznie umieszczane na cyfrowym nośniku.

W wypadku klienta zabieranie paragonu z kasy fiskalnej jest po jego stronie. Grupę klientów skarży się, że paragon nie stanowi im do niczego potrzebny, iż to drugi papier, który za chwilę wyrzucą, niemniej ale za niewydanie klientowi paragonu posiadacz kasy może dać mandat. Coraz częściej urzędy skarbowe kierują naszych pracowników do sklepów, na stoiska w miastach handlowych czyli do tematów usługowych, aby sprawdzić, czy klient otrzymał paragon. Dopuszczalna jest sprawa, gdy klientowi został wydrukowany paragon, a mężczyzna go nie wziął. Takie paragony należy zniszczyć. Jeśli paragon będzie się szukać w pewnym miejscu, i klient zdoła już wyjść ze sklepu, to zbyt pozostawienie wydruku z kasy fiskalnej odpowiada posiadacz kasy, który że stać ukarany mandatem skarbowym za niewydanie paragonu klientowi.

Także Ministerstwo Finansów postanowiło przychylić się do upowszechnienia odbierania przez użytkowników paragonów z kas fiskalnych. Pod koniec 2015 roku została otwarta Loteria Paragonowa, w której może dokonać udział każdy posiadacz paragonu fiskalnego. Posiadacz paragonu, który dokumentuje zakup produktu czy usługi na ilość przekraczającą 10 zł, może swój paragon zapisać na stronie loterii, podając m.in. numer kasy fiskalnej, nr wydruku, określając wielkość i datę zakupu. Ideą zabaw jest premiowanie szczęśliwych paragonów wartościowymi nagrodami rzeczowymi, losowanymi raz w maju. Raz na kwartał dostosowuje się dodatkowo premiowana kategoria wystawców paragonów. Posiadacze takich specjalnych paragonów, wystawianych do tej chwili przez fryzjerów i kosmetyczki i właśnie przez gabinety lekarskie i dentystyczne, mogą wylosować dodatkowo cenne nagrody specjalne.