Bezplodnosc fizjologiczna

Chęć założenia rodziny często przywiązuje się nie wyłącznie z podjęciem uchwały o małżeństwie, ale i z pasją mienia dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w wielu przykładach z pozostałych przyczyn okazuje się to niezwykłe i należy podjąć działanie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest tak wiele. Pewno toż stanowić np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u kobiety albo dość niskie parametry męskiego nasienia. Czasem i, mimo wielu badań, pokazuje się, że specjaliści nie są w mieszkanie wskazać przyczyny niepłodności i tym jedynym zastosować dobrych metod jej przyjmowania. Kiedy nowe formy zapłodnienia zawiodą, pary przyjmują się często na zapłodnienie sztuczne, czy takie, które kończy się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród obecnego modelu rozwiązania często więc mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do codziennego zapłodnienia. Technologia ta prowadzi nadal wiele kontrowersji, a dla wielu par muszących mieć potomstwo jest prawdziwym rozwiązaniem.

Warto również wspomnieć, że kwalifikując się na taką formę należy ustalić czy będziemy używać z nasienia swojego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę pierwszą możliwość. Pierwsza randka u lekarze połączona jest ze określoną ankietą medyczną, na jej sprawdzania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie wykonywało się wcześniej, należy też dać ze sobą pełną dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a ponadto wykorzystuje jej szereg innych badań. I mężczyzna pragnie pamiętać zbadane nasienie, poza tym sprawia skierowanie do innego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań i wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często wyrażają się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przeprowadza się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny ruch to otrzymanie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy i cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika wprowadza się do ciała kobiety. Po około dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.