Badanie ruchliwosci plodu

Podczas pierwszego badania USG, kiedy możliwe istnieje szybko zobaczenie swego przyszłego potomka, otrzymujemy biometryczne wymiary płodu i kilka zdjęć wzbogaconych dziwnymi cyframi i oznaczeniami, które nie tylko zaczynają nas w kształt ciężkiej konsternacji, a i niepokoju. Przede każdym jednak pamiętajmy, że lekarz jest kobietą kompetentną. Więc jeżeli na randce nie usłyszeliśmy, że pojawiło się jakiekolwiek zagrożenie płodu, kompletnie nie musimy się niczym przejmować.

Poniżej przedstawiamy biometryczne wymiary płodu, czyli oznaczenia, które dają specjalisty w końca opisania wymiarów naszego nienarodzonego dziecka.

GS (gestational sac) – istnieje wtedy wielkość pęcherzyka ciążowego, jest idealne oznaczenie wymiarowe w sukcesie badania wczesnej ciąży albo jej sprawdzeniu. Istnieje obecne funkcję zaczynana od 4 do 7 tygodnia ciąży, natomiast w realizacji jest oznaczenie zarodka nim będzie on na końcu bogaty i widoczny, aby wolno go istniałoby w przeciwny możliwość zmierzyć.
YS (yolc sac) – wielkość ciałka żółtego. Podstawowy wymiar od 5 do 10 tygodnia ciąży. Za wielka cenę tego określenia oznacza nieprawidłowy rozwój płodu i praktyczne szybkie poronienie. W wypadku zaistnienia tego wydarzenia bezwzględnie zostaniemy ogłoszeni przez lekarza.
CRL (crown to rump length) – wielkość zarodka. Długość wynoszona od końca osoby do najniżej położonej części miednicy i wyglądowi pierwszą pozycję dziecka, która istnieje legalna w badaniach USG.
HC (head circumference) – wielkość główki. Stanowi obwód główki dziecka w jej najszerszym mieszkaniu i podaje do określenia prawidłowego rozwoju płodu. Dodatkowo może pomóc do określenia szacowanego czasu ciaży w tamtym trymetrze.
FL (femur length) – długość kości udowej. Dostarcza do określenia ewentualnych defektów dziecka w dalszej części ciąży. Może zatem dać na określenie między innymi karłowatości dziecka bądź same nowych wad wrodzonych.
AC (abdominal circumference) – obwód brzuszka. Służy ocenie harmonijności i proporcjonalności rozwoju płodu. Zły wynik może oznaczać różnego rodzaju wady wrodzone dziecka.

Oczywiście, podanych czasów jest niewiele góra zaś są one w stopniu wyższym albo niższym możliwe do odczytania przez laików. Nie chodzi zawsze się zbytnio przejmować, jeśli czegoś nie rozumiemy. Po pierwsze, wszelkie nieprawidłowości w ciągu dziecka będą nam z razu zgłoszone przez specjalistę przeprowadzającego badania. Jeśli jednak gryzie nas ciekawość, możemy poprosić przy okazji pytania o rozwiązanie jego wyników.